Pielgrzymka na Święty Krzyż

20 maja 22. osobowa grupa gimnazjalistów uczestniczyła w dorocznej pielgrzymce na Święty Krzyż. Na uroczystości przyjechali uczniowie klas trzecich gimnazjów z terenu całej diecezji. Mszę Świętą koncelebrował i homilię wygłosił ksiądz biskup Edward Frankowski. Zachęcał młodzież do właściwych, dobrych wyborów na dalsze lata życia. Mówił też o Światowych Dniach Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie. Prosił gimnazjalistów o osobiste uczestniczenie w tych wydarzeniach. Uczniami opiekowali się ksiądz katecheta Zbigniew Kargul i Marek Uldynowicz.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 26 maj 2016
Sukcesy naszych uczniów

13 maja br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku  odbył się etap finałowy IV edycji Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów „Poczuj chemię do chemii”. W konkursie organizowanym pod patronatem Starosty Niżańskiego uczestniczyło 21 uczniów z 7 gimnazjów naszego powiatu.
Konkurs obejmował dwie kategorie: rozwiązanie testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych oraz prezentację filmu na temat „Doświadczenia chemiczne – Rola barw w obserwacji reakcji chemicznych”, autorstwa grupy uczniów.
Naszą szkołę, w części pisemnej reprezentowali: Mieszko Majewski, Jakub Sagan oraz Kacper Wołcz.
Jakub Sagan, jako jedyny z uczestników, bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania w teście i zajął I miejsce w indywidualnej klasyfikacji pisemnej części konkursu. Tym samym otrzymał tytuł laureata konkursu. Jego sukces będzie wpisany na świadectwie ukończenia gimnazjum.
Łączna suma punktów, uzyskana za testy zapewniła naszej drużynie I miejsce w kategorii wiedzowej konkursu.
W kategorii: filmowa prezentacja doświadczeń, nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Gabriel Pieróg, Paweł Sekulski i Kacper Wołcz. Film chłopców zajął II miejsce w swojej kategorii.
W klasyfikacji łącznej, w której zsumowano punkty za testy i prezentację filmową, nasza szkoła zajęła I miejsce.
Dyplomy i nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczyli Wicestarosta Niżański Adam Mach oraz Dyrektor LO Jerzy Stelmach.

Za zdobycie pierwszego miejsca w tegorocznej edycji konkursu uczniowie naszej szkoły będą mogli w nagrodę wyjechać razem z grupą uczniów niżańskiego liceum, na warsztaty chemiczne na Wydział Chemii Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy im równie udanych sukcesów w dalszej   karierze edukacyjnej.

Małgorzata Pędlowska

 Dodane przez Admin dnia 26 maj 2016
Wycieczka do Krakowa

W dniach 9-10 maja grupa uczniów naszego gimnazjum i PSP nr 2 uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Zwiedziliśmy m.in. Wawel (zamek i katedrę), Stare Miasto (w tym podziemną trasę turystyczną), Centrum Pamięci im. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Byliśmy też w Kalwarii Zebrzydowskiej. Opiekunami wycieczki byli dyrektor Andrzej Błaż i Marek Uldynowicz.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 26 maj 2016
Projekt edukacyjny - spotkanie

SPOTKANIE Z PANEM RYSZARDEM MŚCISZEM W RAMACH PROJEKTU „SPOTKANIA Z KULTURĄ DLA JUNIORÓW I SENIORÓW”

W dniu 11 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z twórcami kultury realizowane w ramach projektu "Spotkania z kulturą dla juniorów i seniorów" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roli twórcy kultury wystąpił Pan Ryszard Mścisz.

Pan Ryszard Mścisz jest krytykiem literackim, publicystą, satyrykiem, poetą, nauczycielem w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem. Jest również członkiem Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli oraz Związku Literatów Polskich - Oddziału w Rzeszowie, stałym współpracownikiem kwartalnika "Fraza" w Rzeszowie, "Nadwisłocze" w Mielcu, miesięcznika "Ulotna Przestrzeń" w Wołczynie, współpracuje także z tygodnikami i dziennikami: "Sztafeta", "Niedziela" i "Gość Niedzielny" (edycja sandomierska), "Echo Dnia", "Tygodnik Nadwiślański" i "Głos Nauczycielski". W latach 1993-1998 stały redaktor "Gazety Jeżowskiej". Od 2002 r. jest opiekunem gazetki szkolnej „Post Scriptum”, będącej jedną z najlepszych w kraju, m.in. laureatką „Pałuckiego Pióra 2005” w XII Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych w Wągrowcu i „Pałuckiego Pióra 2008” w jednej z kolejnych edycji konkursu w Poznaniu. Prowadzi także warsztaty literackie, a jego uczniowie odnoszą sukcesy na skalę wojewódzką i ogólnopolską. Pan Ryszard Mścisz wydawał własne publikacje (m.in. tomiki wierszy), audiobook oraz współpracował przy wydawaniu innych publikacji.

W spotkaniu z Panem Ryszardem Mściszem wzięli udział uczniowie gimnazjum - uczestnicy warsztatów kulturalnych, realizowanych w ramach projektu, nauczyciele prowadzący warsztaty kulturalne oraz seniorzy - członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału Rejonowego w Rudniku nad Sanem.

Uczestników spotkania powitał Pan Andrzej Błaż - Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem. Katarzyna Woźniak - Koordynator projektu, przedstawiła następnie informacje na temat realizowanego projektu i zaprezentowała występującego twórcę kultury. W dalszej części spotkania Pan Ryszard Mścisz opowiadał o swojej twórczości literackiej i dziennikarskiej. Zapoznał uczestników spotkania z własnymi publikacjami (m.in. tomikami wierszy) oraz innymi, w przygotowywaniu których brał udział. Zaprezentował fragmenty swojej twórczości. Przedstawił uczestnikom spotkania historię powstania, tworzenie i wydawanie gazetki szkolnej "Post Scriptum". Opowiedział również o sukcesach swoich uczniów i odpowiadał na zadawane pytania uczestników spotkania.

Grażyna Freyer

 Dodane przez Admin dnia 13 maj 2016
Uroczystość 3 Maja

Delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej. Następnie odbył się przemarsz na Rynek, gdzie z udziałem władz naszej gminy, na czele z burmistrzem Waldemarem Grochowskim, odbyło się śpiewanie patriotycznych pieśni. Krótki rys historyczny Konstytucji 3 Maja i Sejmu Wielkiego przedstawiły uczennice gimnazjum: Julia Pałka i Aneta Wolak.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 13 maj 2016
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 r. odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Święta NMP Królowej Polski. Przygotowali ją uczniowie pod opieką nauczycieli: Marka Uldynowicza, Waldemara Skiby, Beaty Karaś-Jaszczur, i Mariusza Małka.

W uroczystości wzięli udział goście: przewodniczący Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem, dyrektor Zespołu Szkół im. W. Sikorskiego pan Edward Wołoszyn, żona ostatniego komendanta rudnickich Orląt pani Mieczysława Konefał, ksiądz proboszcz Waldemar Farion, ksiądz infułat Czesław Wala, ksiądz kanonik Edward Franuszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Skiba.

Dyrektor Edward Wołoszyn wręczył gimnazjalistom nagrody i dyplomy za zwycięstwa i udział w konkursach organizowanych przez Zespół Szkół. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: pani Mieczysława Konefał i dyrektor gimnazjum pan Andrzej Błaż.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 11 maj 2016
Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>