Zaproszenie

ZAPROSZENIE

na spotkanie
z okazji 70 rocznicy powstania
Organizacji Niepodległościowej "Orlęta"


>
Kliknij, aby powiększyć<

 Dodane przez Admin dnia 25 kwiecień 2017
Egzamin gimnazjalny

Od 19 do 21 kwietnia odbywał się w szkole egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia w części humanistycznej uczniowie zdawali historię i wiedzę o społeczeństwie oraz język polski. Drugi dzień to część matematyczno – przyrodnicza. Trzeci dzień poświęcony był językom obcym. W naszej szkole większość uczniów zdawała język angielski a pozostali język niemiecki. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone tydzień przed końcem roku szkolnego.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 24 kwiecień 2017
Eutrapelia 2017

„Życie jest darem” – Eutrapelia 2017

Dnia 11 kwietnia 2017 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum  im. Orląt w Rudniku nad Sanem odbył się program artystyczny pod hasłem „Idźcie i głoście: Życie jest darem, nie możesz go zmarnować” w ramach Jubileuszowej XX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia organizowanego przez Katolicki Dom Kultury „Arka” w Racławicach. Z tej okazji czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich pod kierunkiem pań: Joanny Maczugi i Moniki Grodzickiej – Meyer,  pana Waldemara Skiby przygotowała przedstawienie w formie kilku scenek wzbogaconych recytacją wierszy, śpiewem i grą na instrumentach – skrzypcach, flecie poprzecznym, saksofonie, gitarze. Na uroczystość tę przybyli: dyrektor festiwalu pani dr Ewa Sęk, wicedyrektor Wydziału i Nauki Wychowania Katolickiego w Sandomierzu ks. Marcin Hanus, koordynator i kierownik organizacyjny festiwalu pani Alicja Szewczyk, przedstawiciel medialny festiwalu - telewizja Stella ze Stalowej Woli, dyrektor Caritasu Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem ks. Tomasz Szostek, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Mirosława Bieńkowska, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Rudniku pani Anna Straub, dyrektor gimnazjum pan Andrzej Błaż, nauczyciele oraz społeczność uczniowska naszej szkoły.

 Dodane przez Admin dnia 22 kwiecień 2017
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca br. uczniowie naszej szkoły czterema autokarami udali się do Multikina w Rzeszowie, by zobaczyć najnowszy film amerykańskiego reżysera Billa Condona „Piękna i Bestia”. Gimnazjaliści podziwiali wspaniałą scenografię oraz świetną grę aktorską Emmy Watson. Najważniejsze jednak to mądre przesłanie tego dzieła, że „piękno może być ukryte w środku”. Ci, którzy pozostali w szkole, też nie mogli się nudzić, ponieważ nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla nich rozgrywki sportowe.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 27 marzec 2017
Zbiórka żywności

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."- Jan Paweł II

„Tak. Pomagam!” to hasło corocznej Ogólnopolskiej Akcji Caritas, której celem jest doraźna pomoc rodzinom, osobom samotnym i starszym. Nasi uczniowie już po raz szósty włączyli się do tej akcji. W sobotę 24 marca br.  gimnazjaliści w godzinach od 9.00 do 15.00 w sklepach Biedronka, Stokrotka, Kaufland oraz  Lewiatan w Stalowej Woli i Rudniku zbierali żywność o długim terminie ważności. Otwartość, wrażliwość  i hojność wielu osób sprawiła, że wiele produktów spożywczych trafi na Święta Wielkanocne do potrzebujących.  Wolontariusze z rudnickiego gimnazjum to: Agnieszka Byra, Paulina Marchut, Weronika Kłos, Daria Wychowaniec, Weronika Małysa, Katarzyna Szafran, Małgorzata Madej, Magdalena Zagaja, Monika Marut, Natalia Łukasiewicz, Karolina Malmon, Paula Krawiec, Sebastian Zygmunt, Kinga Sztaba, Kacper Bednarczyk. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Opiekun grupy Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 27 marzec 2017
Konkurs językowy

Dnia 17 marca 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w VII edycji konkursu językowego „Języki Integrują” organizowanego przez Zespół Szkół  im. Stanisława Staszica w  Jeżowem. Drużyna z języka angielskiego w składzie: Monika Żak, Piotr Pyrz oraz Mateusz Zygmunt zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie 0,5 pkt ze zwycięskim zespołem. Z kolei drużyna z języka niemieckiego w składzie: Karol Jaszczur, Karol Lesiczka oraz Benjamin Szwed była bezkonkurencyjna i zdobyła pierwsze miejsce. Warto zaznaczyć, iż rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta. W konkursie z języka angielskiego wystartowało aż 12 drużyn, a z języka niemieckiego 8.

Uczniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Aneta Dziurdź

 Dodane przez Admin dnia 16 marzec 2017
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>