Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W akademii uczestniczyła cała społeczność gimnazjum oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski i siostra Irmina Butowska, dyrektor Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus”. Uczniowie otrzymali świadectwa i liczne nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe, społeczne i artystyczne. Nagrodę dla najlepszego ucznia szkoły, laureata Konkursu Informatycznego Dominika Ziętko wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski. W trakcie akademii pożegnano odchodzących do innych szkół nauczycieli. Na koniec uroczystości udanych i bezpiecznych wakacji życzył wszystkim dyrektor szkoły Andrzej Błaż.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 05 lipiec 2018
Komers 2018

20 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich – Komers. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Byli też obecni zaproszeni goście: ksiądz infułat Czesław Wala, kierownik ZEAS-u pani Halina Sobota i kierownik OPS pani Władysława Binkowska.

Część artystyczna zaczęła się tradycyjnym polonezem. Została ona przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Freyer, Katarzyny Trojanowskiej, Katarzyny Michalskiej i Waldemara Skiby.

Następnie uczniowie otrzymali od wychowawców dyplomy absolwenta i nagrody za osiągnięcia z całego roku szkolnego.

Dyrektor szkoły podziękował za owocną pracę w Radzie Rodziców panu Pawłowi Skibie i pani Anecie Sulich.

Okolicznościowe przemówienie w imieniu rodziców wygłosiła pani Aneta Sulich. Na koniec akademii głos zabrał dyrektor Andrzej Błaż, gratulując absolwentom ukończenia szkoły i życząc sukcesów w przyszłości.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 04 lipiec 2018
Wycieczka rowerowa

W poniedziałek 11.06.2018r. odbyła się wycieczka rowerowa do Kończyc, w której brali udział uczniowie klasy II B pod opieką wychowawców pani Moniki Grodzickiej – Meyer i pani Katarzyny Pytlak. Wszyscy uczestnicy wycieczki, mimo źle zapowiadającej się pogody, zebrali się pod szkołą. Wyruszyli w drogę, która prowadziła przez leśne dróżki. Ciężkie chmury deszczowe spotkały rowerzystów i mocno padający deszcz ich przemoczył. Po dotarciu na miejsce młodzież miło spędziła czas. Licznym grom i zabawom towarzyszyły humor i śmiech. Później uczniowie bezpiecznie wrócili do domów. Pomimo złej pogody uczestnicy będą z uśmiechem wspominać ten wyjazd.

 

 Dodane przez Admin dnia 20 czerwiec 2018
Konkurs Plastyczny „Mamy Niepodległą”

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, ogłosiło Konkurs Plastyczny dla uczniów gimnazjum pod hasłem „Mamy Niepodległą”. Konkurs objęty został patronatem Starosty Niżańskiego – Pana Roberta Bednarza a nagrody dla laureatów ufundował Powiat Niżański. Dnia 7 czerwca br. w auli RCEZ w Nisku odbyło się wręczenie nagród uczniom, których prace plastyczne wyróżniały się oryginalnością i inwencją własną. Uczennica naszej szkoły Natalia Widziszewska z kl. II a otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca spośród uczestników Konkursu Plastycznego z powiatu niżańskiego. Wyróżniona została również praca plastyczna Anny Wolak z kl. II b. Nagrody oraz dyplomy wręczali wicedyrektor RCEZ pan Andrzej Habigier oraz pomysłodawczyni konkursu pani Beata Józefczyk.

 Dodane przez Admin dnia 19 czerwiec 2018
Zjazd Szkolnych Szkół Caritas Diecezji Sandomierskiej

6 czerwca br. uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w I spotkaniu SKC w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Przewodniczył jej dyrektor Caritas diecezji sandomierskiej ks. Bogdan Pitucha. Na zakończenie Eucharystii J.E. ks. Biskup K. Nitkiewicz skierował do zebranych kilka słów i udzielił Pasterskiego Błogosławieństwa. Następnie ulicami miasta młodzież ze swoimi opiekunami udała się na Plac Świętego Wojciecha, na którym zgromadziło się ok. 500 wolontariuszy i 38 harcerzy z Solecznik. Wspólną zabawę poprowadził wodzirej z zespołu „BrosArt”. Młodych ludzi czekało wiele atrakcji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplomy jako podziękowanie za całoroczną pracę oraz  drobne upominki.

Dziękujemy ks. Tomaszowi Szostkowi za zaproszenie i umożliwienie dojazdu.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 13 czerwiec 2018
Gimnazjalne Targi Edukacyjne

Tradycją naszej szkoły są odbywające się co roku w maju Gimnazjalne Targi Edukacyjne. W tym roku odbyły się one 9 maja i zgromadziły szkoły z powiatu niżańskiego, jak i z odleglejszego regionu.

Swoje oferty przedstawiali goście z:

Zespołu Szkół Techniczno – Weterynaryjnych z Trzciany,

Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego z Leżajska, Niska,

Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr. 1 im. G. Władysława Sikorskiego ze Stalowej Woli,

Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr. 3 im. Króla Jana III Sobieskiego ze Stalowej Woli,

Regionalne Centum Edukacji Zawodowej z Niska,

Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego z naszej miejscowości.

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>