Informacja

Bezpieczeństwo podczas wakacji
>czytaj<

 

 Dodane przez Admin dnia 22 czerwiec 2017
Egzaminy poprawkowe 2017

EGZAMINY POPRAWKOWE

Data Godzina Przedmioty
28.08.2017
8.00 język angielski
28.08.2017
10.00 matematyka
29.08.2017
8.00 język polski
29.08.2017 10.00 biologia
29.08.2017 12.00 plastyka
 Dodane przez Admin dnia 22 czerwiec 2017
Wycieczka do Warszawy

Koniec roku szkolnego już blisko, więc każdy potrzebuje swego rodzaju nagrody w postaci odpoczynku – zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Z tego powodu przygotowano kilkudniową wycieczkę do Warszawy. Głównym organizatorem została p. Katarzyna Pytlak, która z pomocą p. Moniki Łachman, p. Joanny Maczugi oraz p. Waldemara Skiby, dopięła wszystko na ostatni guzik. W wydarzeniu tym wzięły udział klasy I A i I B, a także kilku uczniów z klasy I C i I D.
31 maja 45-osobowa grupa wraz z wychowawcami wyjechała na podbój stolicy. Zaczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich, a następnie w oranżerii  i pałacyku odbyły się dla dwóch grup  lekcje pt. „Antyk na bis". Stamtąd wybraliśmy się na wodne widowisko w Parku Fontann. Później odwiedziliśmy Planetarium i oglądnęliśmy film „Niebo Kopernika". I tak  zakończył się dzień pierwszy.

 Dodane przez Admin dnia 11 czerwiec 2017
Jubileusz Caritas

25 maja  2017 roku Caritas Diecezji Sandomierskiej obchodziło jubileusz  25 – lecia powstania połączony z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Wzięli w nimudział podopieczni warsztatów terapii zajęciowej wraz ze swoimi opiekunami z całej naszej diecezji, dyrektor Caritas - ks. Bogdan Pitucha,przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych i społecznych,  kapłani, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas.Program rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. proboszcz  Waldemar Farion. Następnie nastąpił przemarsz ulicami miasta na plac Caritas, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie obchodów. W programie znalazły się występy artystyczne, integracyjne zabawy taneczne. Wolontariusze z gimnazjum pomagali m.in. przy rozdawaniu posiłków, przenoszeniu ławek. Byli  to: Weronika Kłos, Magdalena Zagaja, Kinga Sztaba, Paulina Tofilska,  Weronika Małysa, Daria Wychowaniec, Sebastian Zygmunt, Kacper Bednarczyk. Opiekunowie Szkolnych Kół Caritas z naszej gminy otrzymali certyfikat „Przyjaciel Caritas Diecezji Sandomierskiej”.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 11 czerwiec 2017
XX Finał „Eutrapelii”

8 maja delegacja naszych uczniów pod opieką pani Joanna Maczugi oraz pana Waldemara Skiby wzięła udział w Jubileuszowym XX Finale Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia” w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła się w Katedrze mszą św. koncelebrowaną przez J.E. Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza. W darach ofiarnych uczniowie: Emilia Zygmunt, Justyna Sądej, Jakub Skiba złożyli okolicznościowy chleb upieczony przez pana Pawła Skibę. Druga część uroczystości miała miejsce w Katolickim Domu Kultury, gdzie pani Paulina Garbacik  dyrektor Biura Posła na Sejm RP Rafała Webera wręczyła zasłużonym osobom i instytucjom dyplomy od Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w  upowszechnianiu kultury. Natomiast organizatorzy uhonorowali statuetką i okolicznościowym Laurem wszystkie szkoły i osoby za twórczą pracę na rzecz festiwalu. Również nasze gimnazjum oraz każdy z uczestników programu artystycznego otrzymało nagrody ufundowane przez kuratorów oświaty z województwa podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Na zakończenie tej uroczystości młodzież z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli wystąpiła z pięknym koncertem ewangelizacyjnym pt. „Idźcie i głoście - Jezus”, a Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” wykonał poloneza „Jeszcze Polska nie zginęła”.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 11 czerwiec 2017
Sukcesy uczniów

Karol Jaszczur otrzymał nagrodę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych

Karol Jaszczur uczeń klasy III C naszej szkoły został laureatem nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia. Nominowały go do niej samorządy Powiatu Niżańskiego. Nagrodę otrzymał z rąk Pana Władysława Ortyla Marszałka Województwa, Pani Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego i Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się 2 czerwca 2017 roku podczas spotkania samorządowców z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Obecny na niej był Pan Robert Bednarz Starosta Niżański oraz Pan Waldemar Grochowski Burmistrz Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem. Wyróżnienie to spotkało 25 najlepszych uczniów na Podkarpaciu, a po raz pierwszy ucznia szkół podległych  rudnickiemu samorządowi gminnemu.
W tym roku szkolnym Karol jest Przewodniczącym Rady Samorządu Uczniowskiego, którą to funkcję powierzyli mu koledzy w wyborach. Został finalistą czterech kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z matematyki, geografii, historii i języka niemieckiego. Jest laureatem I miejsca dwóch konkursów powiatowych z  języka niemieckiego oraz II miejsca z chemii. Ponadto uczestniczył w konkursach matematycznych, historycznych, literackich, fizycznym, ekologicznym zajmując pierwsze miejsca. Od siedmiu lat pisze artykuły do gazetki szkolnej „Krecik”. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Gratulujemy nagrody  i życzymy dalszych sukcesów.

[Fotografię nr 1 udostępnił Michał Mielniczuk z UMWP.]

 

 

 Dodane przez Admin dnia 08 czerwiec 2017
Strona 1 z 81 1 2 3 4 > >>