Memoriał Bronisława Gancarza

XVIII Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza

 

22.09.2011 roku na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem odbył się Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza. W zawodach wzięło udział kilkunastu uczniów naszego gimnazjum oraz uczniowie gimnazjów powiatu niżańskiego. Zawody poprzedzone są zapaleniem znicza na grobie Bronisława Gancarza - Bronisław Gancarz (ur. 31 października 1906 w Rudniku nad Sanem, zm. 30 września 1960 w Nisku) - polski lekkoatleta, olimpijczyk. Specjalizował się w biegach długodystansowych, zwłaszcza w maratonie. W tej konkurencji był trzykrotnym mistrzem Polski (w 1933, 1934 i 1936). Wystąpił też w niej na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 r., gdzie zajął 33. miejsce. Był rekordzistą Polski w biegach na 20.000 m, 25.000 m i w biegu maratońskim.  Dla upamiętnienia Bronisława Gancarza rozgrywany jest w Rudniku nad Sanem memoriał lekkoatletyczny jego imienia.

 

 Dodane przez Admin dnia 22 wrzesień 2011
Wybory do Samorządu

Dzisiaj tj. 21.09.2011 r. odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczestniczyła w nich cała szkolna społeczność. Lokal wyborczy znajdował się w szkolnej bibliotece.

W Komisji Wyborczej pracowały: Patrycja Karczmarska, Aleksandra Derylak, Aleksandra Miękina, Anna Kowalska, Magdalena Kotuła i Alicja Kruk. Nad całością „czuwali” nauczyciele Beata Karaś-Jaszczur i Marek Uldynowicz.

Do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrano następujących uczniów:

Bartłomiej Stój,

Dominika Majowicz,

Sylwia Denik,

Artur Kukulski,

Sylwia Karbarz,

Justyna Chełpa.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego z ramienia Rady Pedagogicznej zostali: pani Ewelina Pędlowska-Janiec, pan Mariusz Dechnik i ksiądz Paweł Marek.

 

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 22 wrzesień 2011
Spotkanie z rodzicami 16.09.2011

Dzisiaj odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wychowawców z rodzicami. W wywiadówce uczestniczyli również wychowawcy wspomagający, których od ubiegłego roku posiada każda klasa. Rodzice otrzymali obszerne informacje o planach pracy szkoły. Podpisywali również kontrakt między uczniami, rodzicami i przedstawicielem szkoły.

Wcześniej odbyło się ogólne zebranie, w którym uczestniczyli rodzice uczniów klas pierwszych i wychowawcy, oraz dyrektor pan Andrzej Błaż i wicedyrektor pani Mirosława Bieńkowska. Ukonstytuowała się również nowa Rada Rodziców i odbyło się jej pierwsze posiedzenie.

 Dodane przez Admin dnia 14 wrzesień 2011
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012

Uroczystości, poprzedzonej mszą świętą w naszym kościele parafialnym, towarzyszyła wyjątkowo piękna pogoda. Zebranych powitał dyrektor szkoły pan Andrzej Błaż. Między innymi przedstawił nowych wychowawców, w tym wychowawców wspomagających. Szczególnie serdeczne słowa skierował do rozpoczynających naukę w gimnazjum uczniów klas pierwszych, prosił pozostałych gimnazjalistów o opiekę nad nimi.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Orląt: pan Czesław Dyjak i pani Mieczysława Konefał, która pozdrowiła uczniów i życzyła im samych sukcesów w nauce. Gminę reprezentowała Kierownik ZEAS-u pani Teresa Pieczykolan. Odczytała ona list, wystosowany do gimnazjalnej społeczności przez Burmistrza Gminy i Miasta, pana Waldemara Grochowskiego.

Występ artystyczny, pod opieką wychowawców, przygotowali uczniowie klas trzecich. Po zakończeniu uroczystości odbyły się, już w klasach, spotkania gimnazjalistów z wychowawcami.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 04 wrzesień 2011
Wycieczka do Kończyc

14 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa, w której uczestniczyli uczniowie klas:

I A, I B, I C, I D i II B. Młodzieżą opiekowali się nauczyciele: Aleksandra Tofilska, Katarzyna Pytlak, Lucyna Jaśkowska, Katarzyna Michalska, Waldemar Skiba, ks. Paweł Marek i Marek Uldynowicz. Przejechaliśmy piękną trasą Nadleśnictwa Rudnik około 20 km.

Punktem docelowym były Kończyce, gdzie czas upłynął na zabawach i grach sportowych, oraz oczywiście posiłku. Uczniowie niechętnie wyruszali w powrotną drogę i już planują następną taką eskapadę. Ale to już po wakacjach.

 Dodane przez Admin dnia 20 czerwiec 2011
Wycieczka w Pieniny

Trzydniowa wycieczka w Pieniny

 

W dniach 8 – 10. 06. 2011 odbyła się wycieczka w Pieniny. Została zorganizowana dla uczniów klasy sportowej. W wycieczce uczestniczyło również kilkunastu uczniów innych klas oraz uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudniku nad Sanem - Stróży pod opieką swoich wychowawców.

Organizatorem wycieczki byli wychowawcy klasy sportowej p. G. Freyer oraz p. M. Krawiec.

 Dodane przez Admin dnia 19 czerwiec 2011
Strona 35 z 50 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>