Konkurs z zakresu odnawialnych źródeł energii

Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o. o. na zlecenie Województwa Podkarpackiego  przeprowadziła  kampanię edukacyjną młodzieży gimnazjalnej (klasy I-III) z terenu Podkarpacia z zakresu odnawialnych źródeł energii.
Kampania edukacyjna składała się z dwóch etapów konkursu: etapu rejonowego i wojewódzkiego oraz warsztatów szkoleniowych dla finalistów konkursu rejonowego i wojewódzkiego.
Zagadnienia wymagane do udziału w konkursie obejmowały tematykę odnawialnych źródeł energii z korzyściami, jakie wynikają z ich wykorzystania, wpływ konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii na środowisko naturalne, energochłonność urządzeń codziennego użytku – znaczenie klas energetycznych, przykłady efektywnego wykorzystania energii, sposoby na to, jak każdy może zmienić swoje zachowanie aby przyczynić się do oszczędzania energii.
Etap rejonowy dla naszej szkoły odbył się dniu 26.11.2013 roku w Gimnazjum w Woli Raniżowskiej a etap wojewódzki 5.12.2013 roku w Boguchwale .Uczniowie naszego gimnazjum – Hubert Moskal z klasy III d i Marek Łokaj z klasy II a zostali zwycięzcami etapu rejonowego a ostatecznie zdobyli tytuły finalistów konkursu. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

Lucyna Jaśkowska

 Dodane przez Admin dnia 09 grudzień 2013
Andrzejki

ANDRZEJKI

27 listopada odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa. Organizatorem była Rada Samorządu Uczniowskiego. Dyskotekę prowadził uczeń klasy trzeciej Ryszard Ruchaj. Młodzież miała kilka godzin dobrej zabawy.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 01 grudzień 2013
Sukcesy uczniów

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Zakończył się pierwszy etap (etap szkolny) kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów. Wojewódzka Komisja Konkursowa w Rzeszowie zakwalifikowała do drugiego etapu konkursów (etapu rejonowego) trzech uczniów naszej szkoły. Są nimi:

Joanna Burdzy kl. IIIa (język niemiecki),

Hubert Moskal kl. IIId (chemia),

Marek Łokaj kl. IIa (informatyka).

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Pędlowska

 Dodane przez Admin dnia 01 grudzień 2013
Wystawa

Wystawa „Wzorowe miasto - Stalowa Wola”

Dnia 28.11.2013 r. trzydziestoosobowa grupa uczniów klas drugich naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Zwiedzili wystawę „Wzorowe Miasto- Stalowa Wola”. Miejscem ekspozycji jest  Galeria Warsztat  mieszcząca się przy ulicy Hutniczej 17. Wycieczkę zorganizował pan Waldemar Skiba, a młodzieżą opiekowała się pani Mirosława Bieńkowska i pani  Beata Karaś -Jaszczur.

 Dodane przez Admin dnia 30 listopad 2013
Góra Grosza - mecz charytatywny

28 listopada 2013r. Liceum Ogólnokształcące w Rudniku nad Sanem zaprosiło naszych uczniów i nauczycieli do udziału w rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową, połączonych z charytatywną akcją Góra Grosza. Zawody odbyły się w hali MOSiR. Reprezentacja dziewcząt z naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce pokonując dziewczęta z LO. Chłopcy zajęli II miejsce za uczniami z LO. Do rozgrywek dołączyli także nauczyciele wygrywając towarzyskie mecze z uczniami. Liceum dziękujemy za zaproszenie na zawody, które propagowały zaszczytny cel zbiórki pieniędzy przeznaczonej na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 30 listopad 2013
Spotkanie Szkół im. Orląt

22 listopada 2013 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w III Spotkaniu Szkół im. Orląt. Tym razem odbyło się ono w Zabratówce niedaleko Rzeszowa, gdzie miejscowa szkoła podstawowa nosi imię młodych obrońców Lwowa.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w której uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje spotykających się szkół, harcerze oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Orszak, który wygłosił też okolicznościowe kazanie.

Następnie odbyła się oficjalna akademia. Zebranych powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce pani Lucyna Gonek.

 Dodane przez Admin dnia 29 listopad 2013
Strona 35 z 73 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>