Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej

W czwartek 24. 03. 2011 r. w Publicznym Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej pod hasłem: „Frühling ist da!”. Wzięło w nim udział 9 uczniów klas I – III. Każdy z uczestników przedstawił jeden wybrany utwór poetycki o tematyce wiosennej. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów konkursu:

 

  • Patrycja Sala, klasa II d – I miejsce
  • Ewelina Stój, klasa I a – II miejsce
  • Karolina Bochnia, klasa II d – III miejsce
  • Małgorzata Pajor, klasa III c – III miejsce
  • Justyna Pest, klasa III c – III miejsce

 

Młodzież zaprezentowała wysoki poziom kultury języka oraz wykazała się wysokim poziomem artystycznym w interpretacji wierszy niemieckojęzycznych poetów.

 Dodane przez Admin dnia 04 kwiecień 2011
Wojewódzki Konkurs Historyczny

10 marca 2011 r. w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1989”.

Organizatorem konkursu było Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli, przy udziale Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 gimnazjalistów z województwa podkarpackiego. Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Sebastian Pokój i Marek Mierzwa.  Konkursowi towarzyszył pokaz broni strzeleckiej i białej, hełmów i odznak wojskowych wypożyczonych z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Uczestnicy konkursu wysłuchali też prelekcji nt. historii rozwoju broni strzeleckiej. Finał przebiegał w dwóch etapach: pisemnej i ustnej. Do tej drugiej części, czyli wielkiego finału awansował Marek Mierzwa. Tym samym został laureatem konkursu.

Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, książkami, a także nagrodami finansowymi. Nagrody ufundowało Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Konkurs przebiegał pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 25 marzec 2011
Zajęcia z doradztwa zawodowego

ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO DLA KLAS III.

,,Trafnie wybieramy szkołę i przyszły zawód’’

 

Jak co roku uczniowie klas trzecich objęci są zajęciami z doradztwa zawodowego, które mają pomóc im trafnie wybrać szkołę i przyszły zawód.

Zajęcia stanowią zwarty cykl, składający się z czterech Bloków tematycznych. Angażują one nie tylko pedagoga szkolnego i wychowawców klas III, ale również samą młodzież, która aktywnie bierze udział w zajęciach, ale też i sama jest odpowiedzialna za przebieg zajęć Bloku II: ,,Poznajemy Zawody’’. Do współpracy zapraszamy również szkoły ponadgimnazjalne z naszego regionu, ale też z sympatią witamy szkoły z odleglejszych stron.

 

 Dodane przez Admin dnia 24 marzec 2011
Konkurs na plakat z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

Wyniki konkursu na plakat z okazji 200 rocznicy urodzin
Fryderyka Chopina


W konkursie plastycznym pod hasłem „200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina” wzięło udział 10 uczniów.  Przygotowali plakaty w formacie A1. Pierwsze miejsce zajęła praca Marka Mierzwy, kolejne: Natalii Wań, Diany Wań, Diany Juśko i Agnieszki Królikowskiej.

„Podczas konkursu panowała miła atmosfera, wspieraliśmy się wzajemnie. Bardzo mi się podobało, ponieważ mogłam wykazać się w  czymś co lubię.”

Uczestników oceniało jury w składzie: dyr. Andrzej Błaż, ks. Paweł Marek, Waldemar Skiba, Agata Sulich z klasy II d i Justyna Chełpa z klasy  II e.

 

 Dodane przez Windows95 dnia 04 marzec 2011
Wyniki szkolnego konkursu Chopinowskiego

Wyniki Szkolnego Konkursu Chopinowskiego

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy  pod hasłem „Życie i twórczość kompozytora” odbył się 23 listopada 2010 r. i wzięło w nim udział 32 uczniów. Etap drugi odbył się 30 listopada 2010 r. i zakwalifikowało się do niego 11 uczniów, którzy uzyskali powyżej 60 % pozytywnych odpowiedzi. Kolejny etap składał się z dwóch części– wiedzowej: „Chopin  w kulturze” i słuchowej : „Najsłynniejsze utwory kompozytora”. Poza wiedzą encyklopedyczną o życiu Chopina,  uczniowie musieli wykazać się znajomością jego utworów muzycznych (Poloneza As- dur op.53, Mazurka a- mol op.17  nr 4,Walca Es –dur op. 18,Etiudy c- mol op. 10 nr 12,Scherza h- mol op.20, i Sonaty b- mol op. 35), a także jego oddziaływaniem na kulturę masową (m.in.. znajomością historii konkursu pianistycznego, osób i miejsc związanych z Fryderykiem  oraz filmów o kompozytorze). Po dwóch etapach zmagań zwyciężył Marek Mierzwa, a kolejne miejsca zajęły: Dominika Moskal i Sylwia Socha.

 

 

 Dodane przez Windows95 dnia 04 marzec 2011
Spotkania z policjantem

SPOTKANIE z policjantem z Komendy Powiatowej Policji z Niska

 

W lutym 2011 roku wszystkie klasy pierwsze miały spotkania z policjantem z Komendy Powiatowej Policji z Niska p. Rafałem Kaczmarskim.

Tematem spotkań była: „Odpowiedzialność nieletnich, zagrożenia i bezpieczeństwo”.

Uczniowie mogli dowiedzieć się:

v  w jakim zakresie są odpowiedzialni za swoje czyny
v  jakie są przejawy przemocy i agresji rówieśniczej, w tym tzw. cyberprzemocy i jak się przed nią bronić
v  co to jest demoralizacja w świetle ,,Ustawy o postępowaniu w sprawach niepełnoletnich’’
v  co to są dopalacze i jakie niosą zagrożenia

Każda klasa miała również czas na zadawanie pytań na interesujące młodzież tematy, wyjaśnienie wątpliwości, rozwikłanie problemów.

 Dodane przez Admin dnia 28 luty 2011
Strona 35 z 47 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>