Wybory do Samorządu

20 września 2013 r.  odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i na opiekunów samorządu uczniowskiego z ramienia rady Pedagogicznej. Wybory przeprowadziła Komisja w składzie: Monika Grodzicka – przewodnicząca, Aleksandra Szylińska, Marta  Łojek, Wiktoria Wilewska, Aleksandra Kufel, Klaudia Marek, Hubert Moskal i Maciej Pomykała. Nad prawidłowością wyborów czuwali nauczyciele Beata Karaś – Jaszczur i Marek Uldynowicz.

 Dodane przez Admin dnia 01 październik 2013
Spektakl teatralny

19 września br. w Miejskim Domu Kultury  uczniowie klas I i II wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Emigranci” na podstawie dramatu Sł. Mrożka. Sztuka ta w reżyserii Małgorzaty Machowskiej wzbudziła duże zainteresowanie gimnazjalistów. Duża w tym zasługa Michała Trojanowskiego i Piotra Wachowskiego - tegorocznych absolwentów rudnickiego liceum, którzy w sposób profesjonalny pokazali wyobcowanie, samotność, monotonną i chwilami beznadziejną egzystencję człowieka żyjącego na emigracji. Dziękujemy młodym artystom, że w ciągu ostatnich lat mogliśmy wielokrotnie podziwiać ich grę aktorską na najwyższym poziomie. Pani dyrektor LO Joannie Chowaniec dziękujemy za zaproszenie.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 25 wrzesień 2013
Powiatowe Mistrzostwa Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

Dnia 17.09.2013r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Gimnazjów w Lekkiej Atletyce.

Wyniki naszej reprezentacji:

Skok w dal
I miejsce  Dagmara Powęska – 4,34m, II miejsce Izabela Kolano – 4,03m, III miejsce Bartłomiej Pęcak - 4,90m

Skok wzwyż
I miejsce Marlena Szymonik

Bieg na 300m
I miejsce Bartłomiej Węglarz – 37,76s, III miejsce Klaudia Szelengiewicz – 52,53s

Rzut oszczepem
I miejsce Filip Ruszkiewicz – 33,50m

Pchnięcie kulą
II miejsce Natalia Karaś – 8,97m, III miejsce Dominik Gąsior – 9,70m

Bieg na1000m

II miejsce Patryk Ryczko – 3,10,18min

Sztafeta 4x100m- dziewczęta
II miejsce Rudnik nad Sanem – 58,61s Marlena Szymonik, Dagmara Powęska, Klaudia Szelengiewicz, Karolina Węglarz

Sztafeta 4x100m- chłopców
III miejsce Rudnik nad Sanem – 51,47s Bartłomiej Węglarz, Arkadiusz Rogiński, Filip Ruszkiewicz, Kacper Bąk.

Mariusz Dechnik

 Dodane przez Admin dnia 21 wrzesień 2013
Spływ kajakowy

Dnia 10 września 2013 roku uczniowie klas sportowych uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Wieprz. W wycieczce brało udział 45 osób oraz 5 opiekunów: p. Trojanowska, p. Michalska, p. Dechnik, p. Sucharski i gościnnie p. Krawiec. Spływ rozpoczął się we wsi Obrocz i przez zalew Rudka -  gdzie przenosiliśmy kajaki, Zwierzyniec dopłynęliśmy do miejscowości Bagno. W sumie pokonaliśmy 13 km, co zajęło nam trzy godziny. Po spływie odbyło się ognisko, upiekliśmy kiełbaski i miło spędziliśmy czas. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

Aleksandra, Laura, Julia

 Dodane przez Admin dnia 20 wrzesień 2013
Sukcesy sportowców

Bardzo dobry wynik naszego gimnazjum we współzawodnictwie sportowym szkół!

Według informacji ze Szkolnego Kalendarza Imprez Sportowych w roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy 23 lokatę na 450 szkół gimnazjalnych biorących udział w rywalizacji sportowej w województwie podkarpackim. To świetny wynik i efekt bardzo dobrych rezultatów uzyskanych przez uczniów. Przypomnijmy, że mieliśmy drużynę szachistów, która zdobyła VIII miejsce w Polsce i najlepszych lekkoatletów w województwie. Szkolna reprezentacja piłkarzy zwyciężyła w powiatowej gimnazjadzie, drużyna dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce w siatkówce, także dobrze zaprezentowali się uczniowie grający w tenisa stołowego i unihokeja.

 Dodane przez Admin dnia 18 wrzesień 2013
Wywiadówka

W środę - 11 września odbyły się pierwsze wywiadówki. Spotkania w klasach z wychowawcami zostały poprzedzone spotkaniem ogólnym rodziców z dyrektorem Andrzejem Błażem, pedagogiem szkolnym i nauczycielami.

Dyrektor gimnazjum wygłosił okolicznościowe przemówienie. Najważniejsze zagadnienia wychowawcze omówiła pedagog Krystyna Pigoń-Kubik.

Została wyłoniona nowa Rada Rodziców:

Marek Betleja – przewodniczący
Józef  Łojek  - wiceprzewodniczący
Janina Skrzypek – skarbnik
Alina Potoczna – sekretarz
Renata Skiba
Grzegorz Bazan
Zenon Słoniec
Małgorzata Gąsior
Aleksandra Szostecka
Danuta Rzeszutek
Marek Masłowski

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 12 wrzesień 2013
Strona 35 z 70 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>