Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

„Połowę dzieła dokonał, kto zaczął”- słowami Horacego 03 września 2012r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013.

Na akademie przybyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza pan Lucjan Tabasz, ksiądz Waldemar Farion, pani Mieczysława Konefał i pan Czesław Dyjak.

Zastępca burmistrza pan Lucjan Tabasz wręczył panu Andrzejowi Błażowi nominację na pięcioletnią kadencję na stanowisko dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem oraz odczytał życzenia przesłane przez pana burmistrza  Waldemara Grochowskiego na nowy rok szkolny.

Pan dyrektor Andrzej Błaż powołał na stanowisko wicedyrektora szkoły panią Mirosławę Bieńkowską.

Pani Ewelina Pędlowska – Janiec i pan Mariusz Dechnik pogratulowali nominacji i podziękowali panu dyrektorowi Andrzejowi Błażowi i pani dyrektor Mirosławie Bieńkowskiej za dotychczasową pracę oraz wręczyli kwiaty.

Uczniowie klasy  III C i  II C pod opieką pani Lucyny Jaśkowskiej, pana Marka Uldynowicza i pana Waldemara Skiby w zabawny sposób pożegnali wakacje.

Po raz pierwszy w poczcie sztandarowym asystowali uczniowie klas drugich: Sylwia Sulich, Aleksandra Marchut i Arkadiusz Rogiński, a akademię poprowadziły uczennice klasy trzeciej: Agnieszka Kufel i Gabriela Puk.

Z wielką ciekawością progi nowej szkoły przekroczyło 92 uczniów klas pierwszych, na których czekali wychowawcy: pani Aleksandra Tofilska (klasa 1 A), pani Monika Łachman (klasa 1 B ), pani Małgorzata Pędlowska (klasa 1 C) i pani Ewelina Pędlowska- Janiec (klasa 1 D-sportowa).

Cała społeczność uczniowska, Nauczyciele i Wychowawcy szkół z Rudnika nad Sanem wspólnie rozpoczęli rok szkolny Mszą Świętą w kościele Świętej Trójcy.

Wszystkim Uczniom życzymy samych szóstek, Rodzicom zadowolenia z osiągnięć ich dzieci, a  Nauczycielom i Wychowawcom dużo cierpliwości, wyrozumiałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Beata Karaś - Jaszczur

 

 Dodane przez Admin dnia 04 wrzesień 2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się od wręczenia nagród i dyplomów dla uczniów klas pierwszych i drugich. Dyrektor Andrzej Błaż wręczył nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta dla najlepszego ucznia gimnazjum. W tym roku został nim Marek Mierzwa.

Dyrektor gimnazjum życzył wszystkim zgromadzonym udanych i bezpiecznych wakacji.

Następnie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach i dalsza część pożegnań.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 01 lipiec 2012
Komers

 27 czerwca odbył się w naszej szkole Komers – uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy ukończyli szkołę. Część artystyczna rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Program przygotowali uczniowie i wychowawcy klas trzecich: Joanna Maczuga, Małgorzata Pędlowska, Ewelina Pędlowska, Monika Grodzicka – Mayer, Aleksandra Tofilska i Waldemar Skiba.

Następnie dyrektor Andrzej Błaż i wicedyrektor Mirosława Bieńkowska, w asyście wychowawców wręczyli nagrody książkowe i dyplomy wyróżniającym się uczniom.

Komers zakończył się zabawą taneczną.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 30 czerwiec 2012
Biwak grupy "FENIKS"

 Po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany rowerowy biwak naukowy. Uczestnikami tej wycieczki byli "Feniksowcy" i osoby udzielające sie w kółku fizycznym prowadzonym  przez Pana Dyrektora Andrzeja Błaża.

Wycieczka rozpoczęła się 13 czerwca od wyjazdu spod budynku naszej szkoły. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na biwakowiczów był park linowy w Krzeszowie. Zabawa w "małpim gaju" przypadła do gustu wszystkim uczniom. Wyszaleli się oni za wszystkie czasy. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na obiad, którym była pizza w pobliskiej restauracji. Po sycącym posiłku uczniowie wraz z opiekunami, którymi byli pan Dyrektor Andrzej Błaż i nauczyciel fizyki Pan Sebastian Ćwikła wyruszyli w dalszą podróż.

W czasie pokonywania trasy kilka razy popadał deszcz, jednak nie przeszkodził on, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce, którym był domek w Dąbrowicy koło Ożanny. Pierwszy dzień zakończył się pyszną kolacją i długimi rozmowami i żartami przy ognisku.

 

 

 Dodane przez Admin dnia 22 czerwiec 2012
Sukcesy szachistów

Sukcesy szachistów w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek

 

16 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek, w których udział wzięło ponad 160 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach rywalizowało 3 uczniów z naszej szkoły: Anna Trybowska, Joanna Burdzy i Paweł Głuszak. Joasia Burdzy zwyciężyła z kompletem punktów w grupie dziewcząt do lat 15, natomiast Ania Trybowska w te samej grupie zajęła 2 miejsce. Paweł Głuszak w kategorii chłopców do lat 15 zajął 7 miejsce.

Joanna Burdzy

 Dodane przez Admin dnia 21 czerwiec 2012
Osiągnięcia uczniów

Grand Prix Europy

21 medali naszych zawodników na Grand Prix Europy dzieci i młodzieży w Katowicach. 280 zawodników z  25 klubów reprezentujących International Karate Organization Kyokushin-kaikan z terenu całej Polski stanęło do walki w Turnieju Karate pod nazwą Grand Prix Europy o tytuł „Walecznego Lwa”. Organizatorem  turnieju był IKO Dojo Operator  sensei Dariusz Łyczko. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wiceprezydent miasta Katowice Pan Marcin Krupa. Rolę sędziego głównego pełnił lider polskiego karate kyokushin shihan Eugeniusz Dadzibug. Bardzo dobry  występ zanotowali reprezentanci Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobywając 3 złote, 6 srebrnych i 12 brązowych medali. W składzie naszej ekipy uczestniczyło 29 zawodników,2 sędziów i 4 sekundantów. Dojo Rudnik nad Sanem reprezentowały trzy zawodniczki Ewa Sobiło, Aldona Paśnik i Klaudia Szelengiewicz, po bardzo dobrych pojedynkach dwie z pośród naszych zawodniczek Aldona i Klaudia miały więcej powodów do radości ponieważ uplasowały się na podium zdobywając trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Ten wynik rokuje duże nadzieje na sukcesy w przyszłości dla naszych zawodników ponieważ pamiętajmy że to dopiero początki drogi karate w Rudniku, już sam udział w tak prestiżowym turnieju jest wyróżnieniem więc zdobycie medali zasługuje na uznanie

 Dodane przez Admin dnia 20 czerwiec 2012
Strona 35 z 58 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>