Pogrzeb p. Czesława Dyjaka

21 XII 2013 r. uczestniczyliśmy w ostatniej drodze pana Czesława Dyjaka, członka Tajnej Organizacji Młodzieżowej Orlęta, patrona i przyjaciela naszej szkoły.

Był ostatnim – jak sam wielokrotnie mówił  - „Orlakiem”, który odwiedzał naszą szkołę i utrzymywał stały kontakt.  Po przejściach więziennych na początku lat 50.  ubiegłego wieku podejmował się różnych zajęć.

Jednak najdłużej pracował jako nauczyciel w krzeszowskich szkołach. Był działaczem harcerskim i społecznym.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kościele Parafialnym p.w.  Narodzenia Najświętszej Marii Panny i cmentarzu w Krzeszowie.

W skład naszej delegacji – poza pocztem sztandarowym - wchodziło kilkudziesięciu nauczycieli i uczniów, na czele z dyrektorem Andrzejem Błażem.  Razem z nami w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele naszej rudnickiej społeczności:  Zastępca Burmistrza Lucjan Tabasz, ksiądz kanonik Edward Franuszkiewicz, przedstawicielka środowiska Orląt  Mieczysława Konefał.  W pogrzebie wzięli udział przedstawiciele rodzin tych Orląt, którzy wcześniej odeszli na wieczny spoczynek.

Pan Lucjan Tabasz złożył wieniec w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Waldemara Grochowskiego.  Piękne i wzruszające przemówienie wygłosiła żona ostatniego Komendanta Orląt pani Mieczysława Konefał.

Pożegnaliśmy Dobrego Człowieka. Wielu z nas zachowa go na zawsze w swojej  pamięci.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 22 grudzień 2013
XIV Mikołajkowy Turniej Szachowy

14 grudnia 2013 r. Burmistrz - Pan Waldemar Grochowski i Św. Mikołaj zaprosił uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na XIV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zawody odbyły się w Publicznym Gimnazjum im Orląt, wzięło w nich udział 80 dzieci i młodzieży z terenu gminy Rudnik nad Sanem, w tym 4 osoby z Górna. Turniej otworzył Burmistrz Gminy i Miasta, który przywitał uczestników zawodów, przedstawił organizatorów i życzył szachistom wygranych partii.

Wszyscy uczniowie grali w jednej grupie – początkujący zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi szachistami w województwie. Po siódmej rundzie gracze zostali podzieleni na 3 kategorie. W grupie gimnazjalistów walczyło 17 uczniów -  zwyciężyła Joanna Burdzy przed Martyną Godek i Rafałem Ryczko.

 Dodane przez Admin dnia 21 grudzień 2013
Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż

W czwartek 12 grudnia na hali sportowej MOSiR w Rudniku nad Sanem odbył się coroczny Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż. Uczestniczyło w nim 31 uczniów szkół podstawowych oraz 35 uczniów gimnazjum.

Organizatorem zawodów był MKS „Wiklinki”.

Wyniki konkursu:
 Dodane przez Admin dnia 20 grudzień 2013
Pożegnanie

Klepsydra

 Dodane przez Admin dnia 19 grudzień 2013
Wojewódzka Gimnazjada w Szachach Drużynowych

Dnia 5.12.2013r. w Golcowej odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Szachach Drużynowych. Nasza drużyna w składzie Joanna Burdzy, Anna Trybowska, Barbara Trybowska i Weronika Kobylarz zajęła IV miejsce.

Mariusz Dechnik

 Dodane przez Admin dnia 10 grudzień 2013
Mikołajki w szkole

6 grudnia gimnazjaliści obdarowywali się prezentami. Pośrednictwo zapewnił Święty Mikołaj i jego świta. Stanowili ją uczniowie należący do Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Gabriela Warchoł, Agata Baran, Aleksandra Marchut, Klaudia Rozlazły, Klaudia Szelengiewicz, Roksana Dołowy, Karolina Zygmunt, Marlena Szymonik, Dagmara Powęska, Grzegorz Dudzik, Ryszard Ruchaj i – najważniejszy z tego grona – Albert Bujak.
Wizyty Mikołaja w poszczególnych klasach były pełne humoru i radości.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 09 grudzień 2013
Strona 35 z 74 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>