Program artystyczny „Chopin polski, europejski, światowy”

Dnia 21 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem odbyła się akademia na temat  życia i twórczości Fryderyka Chopina. Na początku pan dyrektor Andrzej Błaż wręczył nagrody dla uczniów gimnazjum za konkurs wiedzowy, plastyczny i  recytatorski  poświęcony kompozytorowi.

Następnie nasi koledzy przybliżyli nam sceny z życia  Wielkiego Polaka: beztroskie dzieciństwo upływające na zabawach i nauce,  troskę rodziców o  stan zdrowia syna, wakacje spędzane na mazowieckiej wsi i pierwsze, bardzo udane próby muzyczne i plastyczne. Następnie poznaliśmy bardzo bliskiego przyjaciela C.K.Norwida, który często odwiedzał Chopina i wpływał na jego twórczość. Widzieliśmy, jak Fryderyk w Paryżu koncertował  dla Polaków przebywających na emigracji m.in. J. Słowackiego, A. Mickiewicza. Usłyszeliśmy znane utwory Chopina, mazurka w wykonaniu Pawła Tofilskiego oraz pieśni polskie zaśpiewane przez Dominikę Majowicz, Adriana Koniora, Basię Kępę i szkolny chór.

 Dodane przez Windows95 dnia 11 kwiecień 2011
Zaproszenie

Kolarski Ludowy Klub Sportowy "Azalia"

zaprasza w dniu 17 kwietnia 2011 r.

na V Ogólnopolski  Wyścig Kolarski MTB  o Puchar Ziemi Leżajskiej i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

 

 

Zaproszenie

Uczniowie gimnazjum zachęcają do dopingowania naszych zawodników

Nasi uczniowie trenujący w klubie "Azalia"

 Dodane przez Admin dnia 10 kwiecień 2011
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej

W czwartek 24. 03. 2011 r. w Publicznym Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej pod hasłem: „Frühling ist da!”. Wzięło w nim udział 9 uczniów klas I – III. Każdy z uczestników przedstawił jeden wybrany utwór poetycki o tematyce wiosennej. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów konkursu:

 

  • Patrycja Sala, klasa II d – I miejsce
  • Ewelina Stój, klasa I a – II miejsce
  • Karolina Bochnia, klasa II d – III miejsce
  • Małgorzata Pajor, klasa III c – III miejsce
  • Justyna Pest, klasa III c – III miejsce

 

Młodzież zaprezentowała wysoki poziom kultury języka oraz wykazała się wysokim poziomem artystycznym w interpretacji wierszy niemieckojęzycznych poetów.

 Dodane przez Admin dnia 04 kwiecień 2011
Wojewódzki Konkurs Historyczny

10 marca 2011 r. w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1989”.

Organizatorem konkursu było Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli, przy udziale Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 gimnazjalistów z województwa podkarpackiego. Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Sebastian Pokój i Marek Mierzwa.  Konkursowi towarzyszył pokaz broni strzeleckiej i białej, hełmów i odznak wojskowych wypożyczonych z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Uczestnicy konkursu wysłuchali też prelekcji nt. historii rozwoju broni strzeleckiej. Finał przebiegał w dwóch etapach: pisemnej i ustnej. Do tej drugiej części, czyli wielkiego finału awansował Marek Mierzwa. Tym samym został laureatem konkursu.

Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, książkami, a także nagrodami finansowymi. Nagrody ufundowało Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Konkurs przebiegał pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 25 marzec 2011
Zajęcia z doradztwa zawodowego

ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO DLA KLAS III.

,,Trafnie wybieramy szkołę i przyszły zawód’’

 

Jak co roku uczniowie klas trzecich objęci są zajęciami z doradztwa zawodowego, które mają pomóc im trafnie wybrać szkołę i przyszły zawód.

Zajęcia stanowią zwarty cykl, składający się z czterech Bloków tematycznych. Angażują one nie tylko pedagoga szkolnego i wychowawców klas III, ale również samą młodzież, która aktywnie bierze udział w zajęciach, ale też i sama jest odpowiedzialna za przebieg zajęć Bloku II: ,,Poznajemy Zawody’’. Do współpracy zapraszamy również szkoły ponadgimnazjalne z naszego regionu, ale też z sympatią witamy szkoły z odleglejszych stron.

 

 Dodane przez Admin dnia 24 marzec 2011
Konkurs na plakat z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

Wyniki konkursu na plakat z okazji 200 rocznicy urodzin
Fryderyka Chopina


W konkursie plastycznym pod hasłem „200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina” wzięło udział 10 uczniów.  Przygotowali plakaty w formacie A1. Pierwsze miejsce zajęła praca Marka Mierzwy, kolejne: Natalii Wań, Diany Wań, Diany Juśko i Agnieszki Królikowskiej.

„Podczas konkursu panowała miła atmosfera, wspieraliśmy się wzajemnie. Bardzo mi się podobało, ponieważ mogłam wykazać się w  czymś co lubię.”

Uczestników oceniało jury w składzie: dyr. Andrzej Błaż, ks. Paweł Marek, Waldemar Skiba, Agata Sulich z klasy II d i Justyna Chełpa z klasy  II e.

 

 Dodane przez Windows95 dnia 04 marzec 2011
Strona 35 z 47 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>