Mikołajki

5 grudnia b.r. odbyły się Mikołajki dla dzieci pracowników szkoły. Dzieci i ich rodziców powitał dyrektor gimnazjum pan Andrzej Błaż. Program artystyczny przygotowali uczniowie: Dominika Majowicz, Patrycja Zakrzewska, Dominika Moskal, Sylwia Denik, Sylwia Karbarz, Angelika Iskra, Michał Skiba i Bartłomiej Stój. Głównym punktem spotkania było oczywiście wręczenie prezentów przez Mikołaja. Poczęstunek i „bieganie” przy muzyce dopełniły uroczystości. Nad całością czuwały panie: Katarzyna Trojanowska i Katarzyna Michalska.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 09 grudzień 2011
Spotkanie szkół im. Orlat Lwowskich w Wiśniowej

 22 listopada b.r. delegacja gimnazjalistów brała udział w I Spotkaniu Szkół im. Orląt Lwowskich, które odbyło się w Wiśniowej k. Strzyżowa. Nazwa naszego gimnazjum nawiązuje również do obrońców Lwowa. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej . koncelebrowanej przez  ks. Władysława Jagustyna, proboszcza parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie i ks. Marka Gliwę. Uczestniczył w niej poczet sztandarowy naszej szkoły.

Rozgrywane później konkursy: wiedzy o Orlętach i plastyczny zakończyły się wielkim sukcesem naszych uczniów. Konkurs wiedzy o Orlętach Lwowskich wygrała drużyna w składzie: Marek Mierzwa, Sylwia Sulich i Aleksandra Marchut. W konkursie plastycznym I miejsce zajął Marek Mierzwa a III – Anna Męczyńska.

W części artystycznej lwowską piosenkę zaśpiewały Dominika Majowicz i Kinga Wojdyła.

W skład delegacji wchodzili: Marek Mierzwa, Aleksandra Marchut, Sylwia Sulich, Artur Krawiec, Aleksandra Miękina, Sylwia Denik, Dominika  Majowicz, Kinga Wojdyła, Angelika Iskra, Anna Męczyńska i Bartłomiej Stój. W uroczystościach uczestniczył przedstawiciel rudnickich Orląt pan Czesław Dyjak, który wygłosił piękne wspomnieniowe przemówienie,  dyrektor Andrzej Błaż, który również wygłosił okolicznościowe przemówienie i nauczyciel historii Marek Uldynowicz.

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej jest nowoczesną, prężną i piękną szkołą .

To, jak też organizacja imprezy i gościnność gospodarzy zrobiły na naszej delegacji duże wrażenie.

Do konkursów przygotowywali uczniów nauczyciele: Waldemar Skiba, Radosław Młynarski i Marek Uldynowicz.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 29 listopad 2011
Wycieczka laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

 Szczególnym wyróżnieniem dla uczennicy kl.1a Joanny Burdzy i jej nauczyciela Małgorzaty Łojek (Szkoła Podstawowa nr 2) była wycieczka  do Warszawy zafundowana przez Posła na Sejm Zbigniewa Rynasiewicza. Wyjazd był nagrodą dla laureatów trzech pierwszych miejsc konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w roku szkolnym 2010/2011. Joasia, będąc uczennicą szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 2, zajęła 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. 12 listopada 2011 dziewczynka z rodzicami i córką opiekunki wraz z innymi laureatami i ich opiekunami zwiedzała Sejm i poznawała tajniki nauki w CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Wyjazd przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

Uczestnicy wycieczki są wdzięczni Panu Posłowi  za popieranie i wyróżnienie zdolnych uczniów.

Mirosława Szyszka-Burdzy

 Dodane przez Admin dnia 27 listopad 2011
Konkursy naukowe

Konkursy naukowe

 

18 listopada 2011 roku odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Dwaj uczniowie: Marek Mierzwa i Miłosz Koszałka uzyskali ponad 80 % punktów i zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Wcześniej podobny awans uzyskali uczestnicy konkursów kuratoryjnych: Marek Mierzwa z geografii i historii, Joanna Burdzy i Izabela Szafran z języka niemieckiego.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 20 listopad 2011
11 Listopada

Dnia 10 listopada 2011 r. odbyła się uroczysta akademia pod hasłem: "Nie zginęła! Zmartwychwstała!" z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Święta Patrona naszej szkoły - Orląt. Przybyli na nią zaproszeni goście: ksiądz kanonik Edward Franuszkiewicz, pani Mieczysława Konefał i pani Anna Bałutowska.

Była ona doskonałą lekcją historii i współczesności naszaj Ojczyzny. Spróbowaliśmy inaczej niż zwykle przyjrzeć się Polsce. Posłuchaliśmy polskich wierszy i pieśni patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu.

Na akademii wystąpili uczniowie z klasy III A (Karolina Mączka, Dominika Moskal, Magda Gołąbek, Ola Klusek, Agata Gutek, Iza Tupaj, Estera Śnios, Rafał Socha, Michał Kostyra, Robert Brzozowski, Diana Wań, Diana Juśko), klasy III B (Maksymilian Kędzior - obsługa sprzętu), klasy III E (Bartek Stój, Justyna Chełpa, Andżelika Iskra, Sylwia Denik, Ola Miękina), klasy III D (Michał Skiba), klasy II E (Wiktoria Łój) i klasy I D (Ola Szylińska). Przygotowani zostali przez nauczycieli: Radosława Młynarskiego, Ewelinę Pędlowską - Janiec, Waldemara Skibę i Beatę Karaś - Jaszczur.

Z okazji Święta Patrona naszej szkoły odbyły się zawody sportowe (turniej piłki nożnej i siatkowej) oraz konkurs wiedzy o Orlętach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Beata Karaś - Jaszczur

 Dodane przez Admin dnia 16 listopad 2011
Konkurs wiedzy o Orlętach

Konkurs wiedzy o Orlętach

 

10 listopada 2011 roku odbył się konkurs wiedzy o Orlętach. Zwycięzcami zostali:

I m. - Marek Mierzwa z klasy III E – 57 na 58 możliwych do zdobycia punktów,

II m. – Aleksandra Marchut z klasy I A,

III m. – Sylwia Sulich z klasy I A.

Laureaci będą reprezentować gimnazjum podczas I Spotkania Szkół im. Orląt Lwowskich, które odbędzie się 22 listopada 2011 roku w Wiśniowej.

Konkurs przygotowali nauczyciele historii: Radosław Młynarski i Marek Uldynowicz.

Jeszcze tego samego dnia, na uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które wręczył dyrektor Andrzej Błaż.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 15 listopad 2011
Strona 35 z 52 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>