22 Finał WOŚP w Rudniku nad Sanem

22 FINAŁ WOŚP w Rudniku nad Sanem
> kliknij link poniżej<

 Dodane przez SuperAdmin dnia 09 styczeń 2014
Spotkanie

8.01.2014 r. odbyło się wspólne posiedzenie Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Rady Samorządu Uczniowskiego.  Obradom przewodniczył dyrektor  szkoły Andrzej Błaż. Konferencję szkoleniową z elementami warsztatowymi  nt. wychowawcze (głównie: zasady ustalania oceny z zachowania) przeprowadziła pedagog Krystyna Pigoń – Kubik.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 09 styczeń 2014
Informacja

Od nowego roku funkcjonuje nowy adres e-mail szkoły:

sekretariat@pgrudnik.pl

 Dodane przez Admin dnia 09 styczeń 2014
Spotkania opłatkowe

19 XII 2013 r. w poszczególnych klasach odbywały się przedświąteczne spotkania opłatkowe. Organizowali je uczniowie, przy dużej pomocy rodziców  i wychowawców.  Poczęstunkowi towarzyszyły tradycyjne życzenia świąteczne i noworoczne. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

WESOŁYCH  ŚWIĄT!


Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 22 grudzień 2013
Pogrzeb p. Czesława Dyjaka

21 XII 2013 r. uczestniczyliśmy w ostatniej drodze pana Czesława Dyjaka, członka Tajnej Organizacji Młodzieżowej Orlęta, patrona i przyjaciela naszej szkoły.

Był ostatnim – jak sam wielokrotnie mówił  - „Orlakiem”, który odwiedzał naszą szkołę i utrzymywał stały kontakt.  Po przejściach więziennych na początku lat 50.  ubiegłego wieku podejmował się różnych zajęć.

Jednak najdłużej pracował jako nauczyciel w krzeszowskich szkołach. Był działaczem harcerskim i społecznym.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kościele Parafialnym p.w.  Narodzenia Najświętszej Marii Panny i cmentarzu w Krzeszowie.

W skład naszej delegacji – poza pocztem sztandarowym - wchodziło kilkudziesięciu nauczycieli i uczniów, na czele z dyrektorem Andrzejem Błażem.  Razem z nami w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele naszej rudnickiej społeczności:  Zastępca Burmistrza Lucjan Tabasz, ksiądz kanonik Edward Franuszkiewicz, przedstawicielka środowiska Orląt  Mieczysława Konefał.  W pogrzebie wzięli udział przedstawiciele rodzin tych Orląt, którzy wcześniej odeszli na wieczny spoczynek.

Pan Lucjan Tabasz złożył wieniec w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Waldemara Grochowskiego.  Piękne i wzruszające przemówienie wygłosiła żona ostatniego Komendanta Orląt pani Mieczysława Konefał.

Pożegnaliśmy Dobrego Człowieka. Wielu z nas zachowa go na zawsze w swojej  pamięci.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 22 grudzień 2013
XIV Mikołajkowy Turniej Szachowy

14 grudnia 2013 r. Burmistrz - Pan Waldemar Grochowski i Św. Mikołaj zaprosił uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na XIV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zawody odbyły się w Publicznym Gimnazjum im Orląt, wzięło w nich udział 80 dzieci i młodzieży z terenu gminy Rudnik nad Sanem, w tym 4 osoby z Górna. Turniej otworzył Burmistrz Gminy i Miasta, który przywitał uczestników zawodów, przedstawił organizatorów i życzył szachistom wygranych partii.

Wszyscy uczniowie grali w jednej grupie – początkujący zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi szachistami w województwie. Po siódmej rundzie gracze zostali podzieleni na 3 kategorie. W grupie gimnazjalistów walczyło 17 uczniów -  zwyciężyła Joanna Burdzy przed Martyną Godek i Rafałem Ryczko.

 Dodane przez Admin dnia 21 grudzień 2013
Strona 35 z 75 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>