Wystawa

Wystawa „Wzorowe miasto - Stalowa Wola”

Dnia 28.11.2013 r. trzydziestoosobowa grupa uczniów klas drugich naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Zwiedzili wystawę „Wzorowe Miasto- Stalowa Wola”. Miejscem ekspozycji jest  Galeria Warsztat  mieszcząca się przy ulicy Hutniczej 17. Wycieczkę zorganizował pan Waldemar Skiba, a młodzieżą opiekowała się pani Mirosława Bieńkowska i pani  Beata Karaś -Jaszczur.

 Dodane przez Admin dnia 30 listopad 2013
Góra Grosza - mecz charytatywny

28 listopada 2013r. Liceum Ogólnokształcące w Rudniku nad Sanem zaprosiło naszych uczniów i nauczycieli do udziału w rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową, połączonych z charytatywną akcją Góra Grosza. Zawody odbyły się w hali MOSiR. Reprezentacja dziewcząt z naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce pokonując dziewczęta z LO. Chłopcy zajęli II miejsce za uczniami z LO. Do rozgrywek dołączyli także nauczyciele wygrywając towarzyskie mecze z uczniami. Liceum dziękujemy za zaproszenie na zawody, które propagowały zaszczytny cel zbiórki pieniędzy przeznaczonej na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 30 listopad 2013
Spotkanie Szkół im. Orląt

22 listopada 2013 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w III Spotkaniu Szkół im. Orląt. Tym razem odbyło się ono w Zabratówce niedaleko Rzeszowa, gdzie miejscowa szkoła podstawowa nosi imię młodych obrońców Lwowa.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w której uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje spotykających się szkół, harcerze oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Orszak, który wygłosił też okolicznościowe kazanie.

Następnie odbyła się oficjalna akademia. Zebranych powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce pani Lucyna Gonek.

 Dodane przez Admin dnia 29 listopad 2013
Powiatowa Gimnazjada w Tenisie Stołowym

W dniach 19-20.11.2013 r. w Rudniku Nad Sanem odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Tenisie Stołowym. Dziewczęta z jednej z naszych drużyn -  Marlena Szymonik i Dagmara Powęska - wygrały zawody zajmując I miejsce i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Druga drużyna w składzie: Aleksandra Grębska i Martyna Młynarska, zajęła VI miejsce. Drużyny chłopców( Daniel Habrat i Grzegorz Dudzik,Norbert Wiejak i Kacper Wołcz)  zajęli odpowiednio VI  oraz X miejsce.

Mariusz Dechnik

 Dodane przez Admin dnia 25 listopad 2013
Konferencja naukowa

POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI

12 listopada 2013 r. delegacja uczniów naszej szkoły, z nauczycielem Markiem Uldynowiczem wzięła udział w konferencji naukowej „Polskie drogi do wolności”, która odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.  Zaproszenie na konferencję wystosowali: Poseł na Sejm RP Renata Butryn i Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli Paweł Ciołkosz.  Konferencja odbywała się m.in. pod patronatem starostów: stalowowolskiego i niżańskiego. Na jej program złożyły się wykłady profesorów Uniwersytetu Rzeszowskiego. „Sen o szabli, czyli listopad 1918 r. widziany oczami twórców Rzeczypospolitej” to temat wykładu prof. dr. hab. Andrzeja Olejki. Z kolei temat wystąpienia dr. Krzysztofa Mroczkowskiego brzmiał:  „Ostatnie powstanie czy pierwsza wojna narodowowyzwoleńcza XIX-wiecznej Europy – czyli o Powstaniu Styczniowym inaczej”.  Części naukowej towarzyszyły występy artystyczne wykładowców Państwowej Szkoły Muzycznej oraz młodzieży  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Króla Jana III Sobieskiego.  Miała miejsce również wystawa grafik o Józefie Piłsudskim (z teki Zdzisława Czermańskiego)ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
Na koniec spotkania udało nam się zaaranżować krótkie spotkanie z panią poseł Renatą Butryn, na której zaproszenie przebywaliśmy też niedawno w Pałacu Prezydenckim i Sejmie RP w Warszawie, czego wyrazem są załączone pamiątkowe zdjęcia.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 14 listopad 2013
11 listopada

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione w 1937 r. dla upamiętnienia odzyskania niepodległości w 1918 r., gdzie wydarzenia z 11 listopada okazały się przełomowe.

Z tej okazji w naszym kościele parafialnym odprawiona została msza święta za Ojczyznę. Uczestniczyły w niej władze miasta i gminy, poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz liczni mieszkańcy naszej miejscowości.

Następnie odbył się uroczysty przemarsz uczestników mszy na Rynek, gdzie przed Urzędem Gminy i Miasta  miało miejsce wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Ton temu wydarzeniu nadawała liczna grupa uczniów PSP nr 2 oraz nasi gimnazjaliści, których opiekunem był pan Waldemar Skiba.

Kolejnym punktem obchodów święta był I Rudnicki Bieg Niepodległości. Licznie uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły.

W Biegu Gimnazjalisty na dystansie 2500 m. III miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Trojanowska. Wśród chłopców wyniki były następujące: I m. Patryk Ryczko, II m. Dawid Ziętko, III m. Bartłomiej Węglarz.

Odbył się również bieg kobiet na dystansie 7 km. Po raz pierwszy na tak długim dystansie startowały reprezentantki naszego gimnazjum. 2 miejsce zajęła Aleksandra Grębska, 3 miejsce – Karolina Rzeszutek, 4 miejsce – Paulina Mila.

Wszystkim uczestnikom I Rudnickiego Biegu Niepodległości serdecznie gratulujemy!

Całość imprezy odbyła się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta pana Waldemara Grochowskiego, który na wstępie powitał zebranych i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Nad organizacją i przebiegiem czuwał dyrektor PSP nr 2 pan Tomasz Grzecznik i nauczyciele PSP nr 2. W pomoc organizacyjną włączyli się także dyrektor Andrzej Błaż i nauczyciele naszego gimnazjum: Lucyna Jaśkowska, Katarzyna Michalska, Katarzyna Trojanowska, Beata Karaś-Jaszczur, Waldemar Skiba, Mariusz Dechnik i Marek Uldynowicz.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 14 listopad 2013
Strona 35 z 73 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>