Komers

 27 czerwca odbył się w naszej szkole Komers – uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy ukończyli szkołę. Część artystyczna rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Program przygotowali uczniowie i wychowawcy klas trzecich: Joanna Maczuga, Małgorzata Pędlowska, Ewelina Pędlowska, Monika Grodzicka – Mayer, Aleksandra Tofilska i Waldemar Skiba.

Następnie dyrektor Andrzej Błaż i wicedyrektor Mirosława Bieńkowska, w asyście wychowawców wręczyli nagrody książkowe i dyplomy wyróżniającym się uczniom.

Komers zakończył się zabawą taneczną.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 30 czerwiec 2012
Biwak grupy "FENIKS"

 Po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany rowerowy biwak naukowy. Uczestnikami tej wycieczki byli "Feniksowcy" i osoby udzielające sie w kółku fizycznym prowadzonym  przez Pana Dyrektora Andrzeja Błaża.

Wycieczka rozpoczęła się 13 czerwca od wyjazdu spod budynku naszej szkoły. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na biwakowiczów był park linowy w Krzeszowie. Zabawa w "małpim gaju" przypadła do gustu wszystkim uczniom. Wyszaleli się oni za wszystkie czasy. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na obiad, którym była pizza w pobliskiej restauracji. Po sycącym posiłku uczniowie wraz z opiekunami, którymi byli pan Dyrektor Andrzej Błaż i nauczyciel fizyki Pan Sebastian Ćwikła wyruszyli w dalszą podróż.

W czasie pokonywania trasy kilka razy popadał deszcz, jednak nie przeszkodził on, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce, którym był domek w Dąbrowicy koło Ożanny. Pierwszy dzień zakończył się pyszną kolacją i długimi rozmowami i żartami przy ognisku.

 

 

 Dodane przez Admin dnia 22 czerwiec 2012
Sukcesy szachistów

Sukcesy szachistów w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek

 

16 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek, w których udział wzięło ponad 160 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach rywalizowało 3 uczniów z naszej szkoły: Anna Trybowska, Joanna Burdzy i Paweł Głuszak. Joasia Burdzy zwyciężyła z kompletem punktów w grupie dziewcząt do lat 15, natomiast Ania Trybowska w te samej grupie zajęła 2 miejsce. Paweł Głuszak w kategorii chłopców do lat 15 zajął 7 miejsce.

Joanna Burdzy

 Dodane przez Admin dnia 21 czerwiec 2012
Osiągnięcia uczniów

Grand Prix Europy

21 medali naszych zawodników na Grand Prix Europy dzieci i młodzieży w Katowicach. 280 zawodników z  25 klubów reprezentujących International Karate Organization Kyokushin-kaikan z terenu całej Polski stanęło do walki w Turnieju Karate pod nazwą Grand Prix Europy o tytuł „Walecznego Lwa”. Organizatorem  turnieju był IKO Dojo Operator  sensei Dariusz Łyczko. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wiceprezydent miasta Katowice Pan Marcin Krupa. Rolę sędziego głównego pełnił lider polskiego karate kyokushin shihan Eugeniusz Dadzibug. Bardzo dobry  występ zanotowali reprezentanci Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobywając 3 złote, 6 srebrnych i 12 brązowych medali. W składzie naszej ekipy uczestniczyło 29 zawodników,2 sędziów i 4 sekundantów. Dojo Rudnik nad Sanem reprezentowały trzy zawodniczki Ewa Sobiło, Aldona Paśnik i Klaudia Szelengiewicz, po bardzo dobrych pojedynkach dwie z pośród naszych zawodniczek Aldona i Klaudia miały więcej powodów do radości ponieważ uplasowały się na podium zdobywając trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Ten wynik rokuje duże nadzieje na sukcesy w przyszłości dla naszych zawodników ponieważ pamiętajmy że to dopiero początki drogi karate w Rudniku, już sam udział w tak prestiżowym turnieju jest wyróżnieniem więc zdobycie medali zasługuje na uznanie

 Dodane przez Admin dnia 20 czerwiec 2012
Dzień Otwarty

 Dzień Otwarty

Dnia 06 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.

Gościliśmy wówczas uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami z: PSP nr 1 – kl. 6 a i kl. 6 b, PSP nr 2,  PSP nr 3 w Stróży, PSP Przędzel, PSP Kopki.

Szóstoklasistów na świetlicy powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartek Stój. Przyszli gimnazjaliści mogli posłuchać występu naszego szkolnego zespołu muzycznego Oxygen (D. Wań, M. Gołąbek, G. Sztaba, K. Wachałowicz, E. Chojnacki) i obejrzeć występ grupy tanecznej (A. Klusek, D. Moskal, E. Śnios, K. Mączka). Na drugiej lekcji uczniowie zwiedzili naszą szkołę, zaś ich wychowawcy spotkali się z panem dyrektorem Andrzejem Błażem  i nauczycielami gimnazjum w bibliotece. Na trzeciej lekcji Szóstoklasiści uczestniczyli w lekcjach: języka polskiego  p. M. Szyszki – Burdzy, języka angielskiego  p. D. Krawca,  historii p. R. Młynarskiego, chemii  p. M. Pędlowskiej, matematyki p. K. Pytlak, fizyki p. S. Ćwikły, biologii, p. M. Gietki, wf  p. K. Michalskiej i p. K. Trojanowskiej.

Dziękujemy p. B. Makowieckiej, p. M. Grodzickiej – Meyer, p. A. Widziszewskiej, p. W. Skibie, p.M.Dechnikowi, p. M. Krawcowi za pomoc w organizacji. Szóstoklasistów oprowadzali i  szkołę pokazali uczniowie klas trzecich i drugich: Andżelika Iskra, Justyna Chełpa, Dominika Majowicz, Karolina Mączka, Magda Gołąbek, Paweł Olko, Aleksandra Klusek, Sylwia Denik, Ola Miękina, Sylwia Karbarz, Patrycja Zakrzewska, Bartek Stój, Wiktoria Szewczyk, Joasia Piróg, Ewelina Stój, Karolina Klusek, Natalia Serafin i Eryk Chojnacki.

Za trzy miesiące spotkamy się na dłużej...

Beata Karaś-Jaszczur

 Dodane przez Admin dnia 12 czerwiec 2012
Osiągnięcia uczniów

MAREK MIERZWA NAJLEPSZYM UCZNIEM POWIATU NIŻAŃSKIEGO

 

Marek Mierzwa, uczeń Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem, do licznych tegorocznych sukcesów dołożył ostatnio kilka innych. Zdobył m.in. tytuł wojewódzkiego laureata konkursu (dokładnie zajął trzecie miejsce uzyskując 74 na 80 możliwych punktów) „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Za wolność waszą i naszą”. Wymagania i poziom tego konkursu są bardzo wysokie, jego laureaci reprezentują wręcz poziom akademicki.

Nasz uczeń wygrał też dekanalny konkurs wiedzy biblijnej i wziął udział w diecezjalnym finale tego konkursu, który odbył się w Sandomierzu.

Zdobył też wyróżnienie w konkursie plastycznym poświęconym postaci Janusza Korczaka, zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Jarosławiu.

Wszystkie tegoroczne sukcesy (przede wszystkim I miejsce w konkursie „Drogi Polaków do niepodległości 1795 – 1989” i II miejsce w wojewódzkim Konkursie Historycznym) sprawiły, że Marek Mierzwa został uznany przez władze powiatu niżańskiego za najlepszego ucznia w naszym regionie. Dzięki czemu otrzymał nagrodę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży województwa podkarpackiego. Nagroda ma także wymiar rzeczowy.

Uroczystość odbyła się 26 maja 2012 roku w hali „Podpromie” w Rzeszowie. Nagrody wręczał m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 10 czerwiec 2012
Strona 35 z 58 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>