Święto Konstytucji 3 Maja

12 maja b.r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury i na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość historyczno - patriotyczna z okazji niedawnego Święta Konstytucji 3 Maja. Patronat nad nią objęli Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski, proboszcz Parafii Trójcy Świętej ks. Waldemar Farion, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Orląt Andrzej Błaż i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Tomasz Grzecznik.

W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe rudnickich szkół oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Na widowni zasiedli mieszkańcy naszej gminy, w tym przedstawiciele władz, księża i dyrektorzy jednostek oświatowych.

 

 Dodane przez Admin dnia 17 maj 2013
Konkurs literacki

Drugie  miejsce w kategorii poezja i wyróżnienie w kategorii proza to kolejny sukces rudnickiej gimnazjalistki Darii Daczyńskiej w Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają II” organizowanym przez Zespół Szkół im. ks. St. Staszica w Jeżowem pod patronatem pisma Literacko- Artystycznego „Fraza” w Rzeszowie, Związku Literatów Polskich- Oddział w  Rzeszowie, starosty niżańskiego, Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli oraz Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem. To duże osiągnięcie naszej uczennicy, biorąc pod uwagę, że jury pod przewodnictwem wiceprezesa ZLP oceniało 87 prac z czterech powiatów.  10 maja 2013 r. w auli Zespołu Szkół miało miejsce ogłoszenie wyników, a najlepszym uczestnikom  zostały wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy laureatce i życzymy, by na kolejnych etapach edukacji szkolnej również odnosiła tak znaczące sukcesy.

opiekun: Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 15 maj 2013
Gimnazjalne Targi Edukacyjne

W minioną środę 08 maja 2013 r. odbyły się w naszej szkole Gimnazjalne Targi Edukacyjne.

Uczniowie klas trzecich mieli okazję zapoznać się z ofertami szkół przybyłych z bliższego

i dalszego regionu a w indywidualnych rozmowach pogłębić swoją wiedzę i wyobrażenia na temat wybranej szkoły oraz skorzystać z porady doradców zawodowych.

Gościliśmy:

z Niska : Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej , Liceum Ogólnokształcące

im. St. Czarnieckiego oraz doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,

z Nowej Sarzyny: Zespół Szkół im. I. Łukaszewicza,

ze Stalowej Woli: Zespół Szkół nr.1 im. Wł. Sikorskiego oraz Zespół Szkół nr.3 im. Króla

Jana III Sobieskiego,

z Ulanowa: Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Ochrony Środowiska,

z Łańcuta: Zespól Szkół nr.2 im. Jana Kochanowskiego,

z Trzciany: Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych,

z Rudnika nad Sanem: Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół im. Wł Sikorskiego

Serdeczne podziękowania składamy dyrektorom szkół, nauczycielom prezentującym oferty oraz towarzyszącym uczniom.

Naszym gimnazjalistom życzymy trafnych wyborów, spełniających ich oczekiwania i plany.

Krystyna Pigoń – Kubik

pedagog szkolny

 Dodane przez Admin dnia 12 maj 2013
Paintball

 Paintball

26 kwietnia uczniowie klas sportowych - I D i II D uczestniczyli w zabawie w paintballa. Dwudziestoosobowa  grupa była pod opieką pana Dariusza Wasyla i pani Katarzyny Michalskiej. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy pomiędzy którymi były prowadzone pozorowane walki o zdobycie flagi i twierdzy. Wszyscy uczestnicy dostali określoną ilość kulek wypełnionych barwnikiem, które po trafieniu przeciwnika rozbijały się pozostawiając kolorowy ślad. Zabawa była tak świetna, że  postanowiliśmy dokupić następną serię amunicji. Po zawziętych pojedynkach upiekliśmy kiełbaski przy ognisku. Pomimo paru bolesnych uderzeń i zmęczenia wszystkim uczestnikom bardzo się zabawa podobała.

Julia Dec, Iza Kolano

 Dodane przez Admin dnia 05 maj 2013
Coca -Cola Cup

 W dniach 10 -11 kwietnia 2013 roku został rozegrany Turniej Piłkarski Coca – Cola Cup 2013 w kategorii chłopców i dziewcząt. W turnieju startowały drużyny piłkarskie z Rudnika nad Sanem, Ulanowa, Krzeszowa i Harasiuk. I miejsce zajęli chłopcy z  Gimnazjum w Rudniku nad Sanem. W drużynie reprezentującej naszą szkołę grali : Kamil Wojtowicz, Piotr Tomczyk, Mateusz Jakubowski, Mateusz Schiffer, Marek Rębacz, Damian Śnios, Arkadiusz Rogiński, Szymon Jednacz, Konrad Zastawny, Radosław Rudnicki.

 

 Dodane przez Admin dnia 28 kwiecień 2013
Strona 35 z 66 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>