Dzień Edukacji Narodowej

 14 października obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Teresa Pieczykolan, ks. kanonik Edward Franuszkiewicz, pani Krystyna Wójcik, przedstawiciele Orląt i ich rodzin - pani Mieczysława Konefał i pan Czesław Dyjak, emeryci - pani Teresa Kosek i pani Irena Powęska.

Akademię poprzedziło ślubowanie nowo wybranych członków Rady Samorządu Uczniowskiego. Następnie pan dyrektor Andrzej Błaż wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Nagrody odebrali: pani dyrektor Mirosława Bieńkowska, pani Małgorzata Pędlowska, pani Marzena Gietka, pani Katarzyna Pytlak, pani Beata Karaś - Jaszczur, pan Marek Uldynowicz, pan Radosław Młynarski, pan Mirosław Krawiec, pani Ewa Potocka, pani Halina Kowalczyk, pani Teresa Tomczyk i pani Krystyna Kania. W imieniu władz gminy głos zabrała Kierownik ZEAS-u pani Teresa Pieczykolam, która przekazała życzenia pracownikom szkoły i Nagrodę Burmistrza dla pana dyrektora Andrzeja Błaża.

 Dodane przez Admin dnia 23 październik 2011
Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Coca – Cola Cup

7 października 2011 roku na Orliku w Ulanowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Rafał Poźniak, Patryk Potocki, Bartek Konior, Kamil Wojtowicz, Mateusz Jakubowski, Patryk Pieśniarski, Piotr Tomczyk, Radek Zastawny, Konrad Byra, Michał Rychlak oraz Adrian Kochowski wywalczyła II miejsce.

12 października na tym samym boisku walczyły dziewczęta naszej szkoły, które zajęły III miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Estera Śnios, Sylwia Garbarz, Izabela Tupaj, Anna Kowalska, Klaudia Rozlazły, Sylwia Sulich, Ewa Łubik, Małgorzata Gruba, Ewelina Puskarczyk, Ewelina Stój, Klaudia Szelengiewicz, Patrycja Bujak, Dżesika Zygmunt.

 Dodane przez Admin dnia 23 październik 2011
Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

 Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

5.10.2011 roku na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę z bardzo dobrym skutkiem reprezentowali:

Marlena Szymonik, która w skoku wzwyż wynikiem 145 cm zdobyła IV miejsce. Trzecią lokatę przegrała tylko kolejnością zaliczonej wysokości. Uzyskany rezultat należy uznać za bardzo duże osiągnięcie gdyż była najmłodszą zawodniczką w tej konkurencji.

Swój doskonały nowy rekord życiowy, wynikiem 42,35m w rzucie oszczepem ustanowił Marek Mierzwa, zajmując V lokatę.

Bartłomiej Stój, jak stwierdził – „Jestem wielkim przegranym, gdyż pojechałem do Rzeszowa by wygrać konkurencję pchnięcia kuli a znalazłem się poza podium”. W sporcie jest jak w życiu każdy może mieć swój słabszy dzień. Warto nadmienić, iż jest to zawodnik, który w tej konkurencji osiągnął już wynik dający mu pierwszą dziesiątkę w ogólnopolskim rankingu lekkoatletycznym.

Dobrze spisali się również: Kamil Wójtowicz i Adrian Koszałka w skoku wzwyż.

Gratulujemy i zachęcamy do uprawiania tej dyscypliny sportu!

M.Krawiec

 Dodane przez Admin dnia 09 październik 2011
Wycieczka do Janowa Lubelskiego

 W środę 28 września br. 44 osobowa grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce do Janowa Lubelskiego. W samym centrum tego „leśnego skarbca”, jakim są Lasy Janowskie,  wzięli udział w programie sportowo- przygodowym, na który złożyła się m.in olimpiada sportowa. Uczestnicy podzieleni  na 9 grup rywalizowali w kilkunastu konkurencjach. Były to np.  „narty”, „spodnie” i „worki” pięcioosobowe. Dużo emocji dostarczyło przeciąganie liny i chodzenie na szczudłach. Dyscypliny te wymagały zgrania i współpracy całego zespołu, a dla nas wszystkich stanowiły dobrą i wesołą zabawę. Ponadto uczniowie podzieleni na 3 grupy mogli sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, przechodząc przez tzw. Park linowy, pokonując system przeszkód o dł. 30 m. Udało tego dokonać trzem osobom: Dominice Moskal, Albertowi Trace oraz Patrykowi Pleśniarskiemu. Dużym powodzeniem cieszyła się również strzelnica. Swoją precyzję i celność uczestnicy sprawdzili celując z łuku tradycyjnego i sportowego, broni pneumatycznej. W kolejnej konkurencji – marszu na orientację- gimnazjaliści bardzo dobrze spisali się, świetnie radząc sobie z czytaniem z mapy oraz orientacją w terenie. Ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek zakończyło tę jednodniową i pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 02 październik 2011
Kolejny sukces lekkoatletyczny naszych uczniów

Kolejny sukces lekkoatletyczny naszych uczniów

 

27 września 2011r na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce – są to eliminacje do finału wojewódzkiego. W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich gimnazjów z powiatu niżańskiego. Najlepsi zawodnicy wystartują w finale województwa podkarpackiego 5.10.2011r w Rzeszowie.

Publiczne Gimnazjum im Orląt w Rudniku nad Sanem reprezentowała  40 osobowa grupa uczniów lubiących coraz chętniej uprawiać tę dyscyplinę sportu.

 Dodane przez Admin dnia 29 wrzesień 2011
Sukces naszych lekkoatletów

Wielki sukces  lekkoatletów Publicznego Gimnazjum im Orląt

w Rudniku nad Sanem


W dniu 20.09.2011roku na stadionie Stali Stalowa Wola odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Otwartych Mistrzostw Młodzików Powiatu Stalowowolskiego w Lekkiej Atletyce. Wzięło w nich udział 18 uczniów miejscowego gimnazjum  którzy wywalczyli kilkanaście medali.

 

 

 Dodane przez Admin dnia 23 wrzesień 2011
Strona 35 z 51 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>