Gimnazjalne Targi Edukacyjne

 We środę 9 maja 2012 roku odbyły się w naszej szkole Gimnazjalne Targi Edukacyjne.

Serdecznie dziękujemy szkołom za przybycie i zaprezentowanie swoich ofert.

Odwiedziły nas następujące szkoły ponadgimnazjalne :

- Zespół Szkół  Techniczno – Weterynaryjnych z Trzciany

- Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza z Nowej Sarzyny

- Liceum Ogólnokształcące im. J. Czarnieckiego z Niska

- Liceum Ogólnokształcące z Ulanowa

- Liceum Ogólnokształcące z Rudnika nad Sanem

- Zespół Szkół im. W. Sikorskiego z Rudnika nad Sanem

 Dodane przez Admin dnia 13 maj 2012
Sukcesy Joanny Burdzy

12 miejsce  Joanny Burdzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży

w Sportach Umysłowych

 

W dniach 15 do 21 kwietnia  2012r. w Jaworze koło Soliny odbyła się Ogólnopolska Olimpiada  Młodzieży w Sportach Umysłowych. Podkarpacie, w szachach  w kategorii juniorek do 14 lat, reprezentowały m.in. Joanna Burdzy i Anna Trybowska z naszej szkoły, zawodniczki MKS ORZEŁ Rudnik nad Sanem. W ostatniej partii Asia walczyła o brązowy medal i została pokonana po 4 godzinach gry przez Ewę Harazińską z „Polonii” Warszawa. Ostatecznie uzyskała 5,5 pkt. i zajęła 12 miejsce, pokonując wiele utytułowanych zawodniczek z dużych miast. Joasia uplasowała się najwyżej spośród zawodniczek Podkarpacia. Anna Trybowska uzyskała 4 pkt, co dało jej 32 miejsce na 46 uczestniczek  z całej Polski. W Olimpiadzie brały udział najlepsze zawodniczki, które awans wywalczyły  w Półfinałach Mistrzostw Polski jesienią ubiegłego roku.

Cieszymy się z sukcesu naszych uczennic.

 Dodane przez Admin dnia 09 maj 2012
Akadema z okazji Świąt Wielkanocnych

 Dnia 04 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Przybyli na nią zaproszeni goście: ksiądz proboszcz W.Farion, ksiądz kanonik E.Franuszkiewicz, p. M.Konefał, p. Cz.Dyjak, p. J.Kostyra. Uczniowie wprowadzili wszystkich w podniosły nastrój oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zabrzmiały strofy najpiękniejszych wierszy i pieśni religijnych. Inscenizacja sceny Zmartwychwstania Pana Jezusa przypomniała wszystkim najważniejsze przesłanie wiary chrześcijańskiej. Na akademii wystąpili uczniowie klas trzecich przygotowani przez p. B.Makowiecką, p. B.Karaś-Jaszczur, p. W.Skibę i p. M.Małka.
                                                                                                             Beata Karaś - Jaszczur

 Dodane przez Admin dnia 10 kwiecień 2012
Powiatowa Gimnazjada w Szachach Indywidualnych

Dnia 22.03.2012r na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem odbyły się powiatowe rozgrywki szachowe. Naszą szkołę reprezentowała czternastoosobowa grupa szachistów.

Miejsca naszych zawodników, którzy wywalczyli awans do finału wojewódzkiego:


dziewczęta

 I. Joanna Burdzy

 II. Anna Trybowska

 III. Agata Rychlak

chłopcy

I. Paeł Głuszak

II. Adrian Kochowski

III. Michał Rychlak

IV. Tomasz Wolak

 V. Robert Brzozowski

 Gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach wojewódzkich.

Mirosław Krawiec

 Dodane przez Admin dnia 26 marzec 2012
Osiągmięcia uczniów

„DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI W LATACH 1795-1989”


16 marca 2012 r. odbył się finał wojewódzki VIII Edycji Konkursu Historycznego „Drogi Polaków do Niepodległości 1795-1989”. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie prof. Janusz Cisek. Konkurs ma status wojewódzkiego konkursu przedmiotowego i odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Dotychczasowe finały odbywały się na Uniwersytecie Rzeszowskim lub w stalowowolskim Centrum Edukacji Zawodowej. Tegoroczny odbył się w Stalowej Woli. Poprzedziły go trzy etapy: I etap szkolny – 18.01.2012 r., II etap rejonowy – 22.02.2012 r., III etap rejonowy – 29.02.2012 r.
W finale wojewódzkim uczestniczyło 33 uczniów z całego Podkarpacia. Dwóch reprezentowało Publiczne Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem: Marek Mierzwa z klasy III E i Miłosz Koszałka z klasy II B.
Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Ta druga odbywała się w obecności publiczności w auli Centrum Edukacji Zawodowej – uczestniczyło w niej 11 uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik w części pisemnej.
W ścisłym finale wziął udział Marek Mierzwa i po zaciętej rywalizacji zajął I miejsce. Uzyskał tym samym - po raz trzeci w tym roku szkolnym - tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy, nagrody pamiątkowe i książkowe (zwycięzca odebrał ich dosłownie 8). Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali też nagrody pieniężne.
Nagrody ufundowane przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Społeczne LO w Stalowej Woli wręczała m.in. pani senator Janina Sagatowska.


Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 18 marzec 2012
Sukcesy szachistów

Duży sukces odniosła Joanna Burdzy z klasy 1a zdobywając wicemistrzostwo na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w szachach aktywnych w kategorii wiekowej do lat 14. Ania Trybowska z klasy 1a uplasowała się na czwartym miejscu. Zawody rozegrano w Wysokiej Łańcuckiej w dniach 27-28.01.2012 r.

W Szachowych Drużynowych  Mistrzostwach Seniorów  V Ligi Podkarpacia w Sędziszowie Małopolskim Drużyna MKS „Orzeł” zajęła trzecie miejsce. Świetnie spisała się Anna Trybowska, która była najlepszą zawodniczką na szachownicy kobiecej.

W Drużynowych Mistrzostwach Trzeciej Ligi Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (19.02.2012) szachiści „Orła” zajęli drugie miejsce i awansowali do drugiej Ogólnopolskiej Ligi Szachowej. Wśród autorów tego sukcesu były nasze koleżanki: Anna Trybowska i Joanna Burdzy, która grając na szachownicy chłopięcej uzyskała najlepszy wynik.
Równie dobrze Joanna Burdzy spisała się w Otwartych Mistrzostwach Gminy Frysztak w szachach (26.02.2012 r., zajmując pierwsze miejsce w kategorii seniorek. W tych samych zawodach w grupie B Anna Trybowska była trzecia.
II Turnieju szachowym „Szachowa Sanowa” w Przemyślu (10.03.2012r.)  Joanna Burdzy zajęła pierwsze miejsce w grupie juniorek do lat 16.

                                                                                                                   Mirosława Szyszka-Burdzy

 Dodane przez Admin dnia 17 marzec 2012
Strona 35 z 56 << < 32 33 34 35 36 37 38 > >>